نکات نصب کاشی و سرامیک به روش چسبی

ساخت وبلاگ
چکیده : روش چسبی یکی از روای نصب کاشی و سرامیک بر کف و بدنه میباشد که در سالهای اخیر توسط صفحه سرامیک بر &nb... با عنوان : نکات نصب کاشی و سرامیک به روش چسبی بخوانید :

روش چسبی یکی از روای نصب کاشی و سرامیک بر کف و بدنه میباشد که در سالهای اخیر توسط صفحه سرامیک بر  زیاد مورد استفاده قرار میگیرد با این نکته که حدود 80 درصد از بازسازیهای منازل و حدود 10 درصد از ساختمانهای نوساز در ایران از چسب برای نصب کاشی و سرامیک استفاده می کنند و در کشورهای اروپایی و پیشرفته بیش از 90 درصد موارد برای نصب از چسب استفاده می کنند .برای اجرای کار به روش چسبی به نکات زیر توجه فرمایید :

1-زیر کار تراز شده و عاری از هرگونه گردو غبار و چربی باشد .چسب قابلیت نصب کاشی به روی کاشی ،سنگ،سیمان ،گچ،و رنگ .......را دارد .

2-زیر کار را کمی با نوک تیشه  و یا صفحه سرامیک بر ،تیشه ای نمایید تا قدرت چسبندگی و استحکاک چسب بیشتر شود.

3-ابزار کار و مصالح مربوطه را آماده و در دسترس قرار دهیم (کاردک،گاز انبر،دستگاه برش، تراز، چسب، کاشی، چکش لاستیکی،و...

4-خط تراز افقی را با کمک تراز و شمشه اجرا می نماییم و  تراز بودن دیوار عمودی را تست مینماییم.

 

توجه:میزان مصرف چسب در حالت استاندارد  یعنی زیر کار تراز و ابعاد کاشی 20*30  برابر 3.5 کیلوگرم برای هر متر مربع می باشد .و در حالت معمول برابر 4.5 کیلو گرم و در حالت ماکزیمم برابر 6.5 کیلوگرم در هر متر مربع است .

 

5-مدل کار را با محاسبات ساده ریاضی در ذهنیت تصور و کار را از جاه هایی شروع می کنیم که علاوه بر اینکه میزان پرت کمتر شود ،کاشی های بدون برش در مسیر پر دید ترین گوشه ها یا دیوار ها  قرار گیرند.

 

توجه :برای انتخاب و خرید چسب کاشی و سرامیک مرغوب با استادکار یا شخص با تجربه مشورت نمایید و از خرید چسب های متفرقه و تاریخ گذشته خود داری فرمایید .

 

6-چسب را کمی با آب یا مایع بتن آغشته کرده سپس با کمک کاردک قاشقی و شانه ای در سطح دیوار یا کف  می کشیم ،به صورت شکل زیر :

 

7-مقدار چسب را به اندازه  سطحی می کشیم که تا زمان نصب کاشی ، چسب گیرایی و چسبندگی خود را از دست ندهد . معمولاً 1 تا 2 متر مربع .

8-کاشی را نصب و تراز افقی و عمودی می نماییم .

9-در پایان چسب های اضافی را تمیز و ابزار کار و مصالح اضافی را جمع آوری مینماییم .

بهترین زمان برای بندکشی با توجه به نوع چسب مصرفی بعد از استفاده از صفحه سرامیک بر  در حدود 4 تا 20 ساعت پس از اتمام نصب است .

 برای بند کشی درزها از مواد سیلیکاتی و ضد باکتریال به جای سیمان سفید و پودر سنگ استفاده نماییم : چون ماندگاری و مقاومت بیشتری دارند و هم در برابر تمیز کاری های متوالی سفیدک و شوره نمی زنند .

...
نویسنده : صفحه سرامیک بر بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 5 آذر 1396 ساعت: 19:47